Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 14 czerwca 2018

PiwoWarownia - Rumpelszpunt

Rumpelszpunt z Browaru PiwoWarownia, to uwarzony kontraktowo w Szczyrzyckim Browarze Cystersów Gryf Quadrupel z dodatkiem cukru kandyzowanego, czyli ciemne, mocne, belgijskie piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane. Ekstrakt początkowy na poziomie 24% wag., alkohol 10,2% obj., goryczka 80 IBU. W składzie: woda, słód pilzneński, carapils, cararoma, caramunich, special B, pszeniczny, czeski chmiel Saaz, słoweński Styrian Goldings, drożdże FM28, T58. Na ratebeer 83/46 punkty overall/style. Data rozlewu 29/11/17.


Butelka 330ml, czarny kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Pianka nieduża, szybko opada do firanki. Barwa rubinowa z pływającymi drobinkami. W aromacie przyjemnie - rodzynki, kandyzowana papaja, kompot z suszu, karmel, zioła... W smaku bardzo podobnie, słodkie, oleiste, keksowe, z niedużą, pestkową goryczką i ziołowo przyprawowym finiszem. Niskie, drobne wysycenie, ładnie ukryte alko.


Ogólnie dość proste, cukrowe, drożdżowe, ale z bardzo fajnym ciałem i ułożonymi procentami. Pozytywne zaskoczenie mimo obaw, fajniejsze niż większość ostatnio próbowanych quadów z Holandii (Zuster Agatha czy 1818) czy Belgii (Tante Tatin czy Gulden Draak Calvados).

Cena: 11,11zł

8-/10 pkt






Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
piwowarownia.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz