Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 30 maja 2015

Raduga - Key Largo

Key Largo z kontraktowego Browaru Raduga to Stout Owsiany z dodatkiem cynamonu - Cinnamon Oatmeal Stout. Piwo zostało uwarzone w Browarze Zodiak, ma 15° Plato, 6% alkoholu, 37 IBU i chmielone jest niemieckim chmielem Magnum oraz angielskim East Kent Goldings, w zasypie oczywiście dodane płatki owsiane. Etykieta i nazwa piwa nawiązują tym razem do amerykańskiego filmu z 1948 roku z gatunku Film-Noir, nagrodzonego Oscarem za kobiecą rolę drugoplanową.


Półlitrowa butelka, pełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny goły kapsel. Piana drobno i średnio pęcherzykowa, dość niska, barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta, raczej klarowna. W aromacie dość słodko, przypomina ciemne piwa świąteczne - jest cynamon, jest mleczna czekolada i kawa zbożowa. Smak zdecydowanie bardziej wytrawny niż aromat, przede wszystkim pojawia się spora paloność o lekko torfowym charakterze oraz delikatna kwaskowość od ciemnych słodów. Słodycz nie za duża o charakterze likierowym i coli, kontra goryczkowa raczej pochodząca pospołu od słodów i od chmieli. Odczucie półpełne, początkowo aksamitne od owsu, nagazowanie średnie do niskiego, w połączeniu z alkoholem i cynamonem dość agresywne, szczypiące w afterteasie.


Poprawny choć przeciętny Stout Owsiany, co nie do końca wpisuje się w dotychczasową działalność Browaru Raduga, który przyzwyczaił nas do piw ponadprzeciętnych. Zarówno degustowany wcześniej Lost Weekend czy Sunset Blvd to klasa światowa, natomiast Key Largo bliżej jednak do słabszego Naked City.
Cena: 7,10zł

7/10 pkt





Zakupione w Kaliszu w Banku Piwnym: www.bankpiwny.pl

Browar:
browarraduga.pl
www.facebook.com/BrowarRaduga




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz