Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 8 marca 2017

Avery - Tangerine Quadrupel

Tangerine Quadrupel z amerykańskiego Avery Brewing Company, to według twórców Belgian-Style Quadrupel Ale leżakowany w dębowych beczkach po Bourbonie z dodatkiem skórek z mandarynek, wydany w serii Botanicals & Barrels. Alkohol na poziomie 10,1% obj., w składzie woda, słód (2-row, aromatic, special B, cara 45, cara 20), amerykański chmiel Sterling, ciemny cukier kandyzowany, drożdże górnej fermentacji Westmalle Belgian Ale. Na ratebeer 97 punktów ogółem i 89 w stylu.


Butelka 650ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel pod zielonym złotkiem. Piana spora, szybko jednak gaśnie do chmurki. Barwa miedziana, zamglona. Aromat średnio intensywny, nuty kandyzowanych i suszonych owoców, ciemnego miodu i ziół przenikają się z delikatnym zapachem wanilii i whiskey. W smaku podobnie, dość słodko, owocowo (może nawet z odrobiną mandarynki), waniliowo, bourbonowo, oczywiście nie brak melasy i karmelu, w kontrze lekka, ziołowo pikantna goryczka i średnie, drobne wysycenie. W odbiorze lekko oleiste, bogate, zarazem nieźle pijalne, z pięknie schowanym alkoholem.


Bardzo dobre piwo, niezły quad, na poziomie wersji nie leżakowanej The Reverend - może nieco inny profilowo, pojawiają się smaczki waniliowo bourbonowe, aczkolwiek do piw w stylu Struise Rio Reserva czy Préaris Grand Cru 2015 Bourbon wciąż troszkę brakuje (choćby gęstości czy intensywności w aromacie).
Cena: 18,17€

8,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie beergium.com

Browar:
www.averybrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz