Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 21 grudnia 2016

Préaris - Grand Cru 2015 Bourbon Barrel Aged

Préaris Grand Cru 2015 Bourbon Barrel Aged to mocne piwo górnej fermentacji w stylu trapistowskiego quadrupla, uwarzone dla belgijskiego kontraktowego Vliegende Paard Brouwers w De Proef Brouwerij, leżakowane kilka miesięcy w dębowych beczkach po Bourbonie Maker’s Mark. Piwo ma alkohol na poziomie 10% obj., goryczkę 45 IBU i jest refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, cukier, przyprawy. Na ratebeer ocenione na 95 punktów ogółem i 83 w stylu. Data przydatności do 24/08/18.


Butelka 375ml, brązowo złoto biała etykieta, korek z drucikiem, skąpe informacje o składzie i parametrach trunku. Piana drobna, ładna, po chwili opada do pierzynki. Barwa mahoniowa, lekko mętna. Aromat intensywny, cudownie kokosowy, waniliowy, do tego rodzynki, jasne winogrona, karmel, kandyzowany cukier... Klasa! W smaku dość słodkie, średnio wysycone, pełne, gładkie. Tu suszone i kandyzowane owoce, karmel i miód mieszają się z beczką i bourbonem, w tle lekka przyprawowość, na finiszu delikatna ziołowo taniczna szorstkość, cierpkość, goryczka dla balansu. Alkohol pięknie wkomponowany w całość, delikatnie rozgrzewa dopiero w przełyku.


Rewelacyjny trunek, bardzo ułożony, pachnie przepięknie, beczka po bourbonie jednoznacznie odcisnęła piętno. W smaku natomiast idealny balans nut quadruplowych z waniliowo-kokosowymi. Bardziej oleista, gęsta faktura całości i byłby niemalże ideał!
Cena: 10,89€

9/10 pktZakupione w belgijskim w sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz