Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 7 marca 2017

Avery - The Reverend

The Reverend z amerykańskiego Avery Brewing Company, to według twórców Belgian-Style Quadrupel Ale. Alkohol na poziomie 10% obj., ekstrakt 22,23° Plato, w składzie woda, słód (2-row, aromatic, special B, cara 45, cara 20), amerykański chmiel Sterling, ciemny cukier kandyzowany, drożdże górnej fermentacji Westmalle Belgian Ale. Na ratebeer 91 punktów ogółem i 58 w stylu.


Butelka 650ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel pod czerwonym złotkiem. Piana nieduża, sycząca, szybko opada do firanki. Barwa miedziana,  opalizująca. W zapachu kandyzowane słodkie owoce, rodzynki, świeże morele, melasa, wosk pszczeli - dość przyjemnie i w quadruplowym stylu. W smaku sporo słodyczy w typie fig, kandyzowanych skórek pomarańczy, do tego suszone owoce, syrop klonowy, przyprawy. Goryczka średnia, pikantno ziołowa, w posmaku odrobina tytoniu i świeżych brzoskwiń. Alkohol lekko rozgrzewający, nie wybija się przed resztę, dość pełne, treściwe, średnio gęste w odbiorze, ze średnio niskim, drobnym wysyceniem.


Fajny Quad, w tradycyjnym belgijskim stylu, słodki choć nie miodowy, z nieco większą zawartością "triplopodobnych" estrów niż w klasykach typu St. Bernardus Abt 12 czy La Trappe Quadrupel.
Cena: 13,21€

8,5/10 pkt


Zakupione w sklepie online: beergium.com

Browar:
www.averybrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz