Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 1 lutego 2015

Doctor Brew - American IPA

Jednym z pierwszych piw browaru kontraktowego Doctor Brew było AIPA, mające premierę w marcu 2014 roku i z powodzeniem warzone do dziś. Jak browar ten ma w zwyczaju jest to piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, alkohol na poziomie 6,2% obj. przy ekstrakcie 16% wag. i sporej goryczce - 90 IBU. Zastosowano mieszankę chmieli - amerykański Cascade, australijski Galaxy, niemiecki Magnum oraz nowozelandzkie szyszki Motueka. Na ratebeer oceny oscylują na poziomie 96 punktów.


Butelka 500ml, czarna etykieta z czerwonym logo i białymi napisami, pełne info o składzie i parametrach trunku, czarny goły kapsel. Piana średniej wielkości, ładna i dość trwała, ciemno bursztynowa opalizująca barwa. W aromacie orzeźwiające cytrusy (limonka i czerwony grejpfrut), liczi, toffi oraz iglaki. W pierwszym łyku wita nas przyjemna słodowa podstawa, lekko słodka, karmelowo-chlebowa, odpowiednia treściwość (piwo nie jest ani zalepiające ani wodniste), średnie nagazowanie i rewelacyjna mocna, krótka kwiatowo-grejpfrutowa goryczka.


Udane amerykańsko-australijskie india pale ale, niewyczuwalny alkohol, idealny balans między słodowo-karmelową bazą a żywiczno-ziołową goryczką. Przydałby się wyraźniejszy i intensywniejszy aromat, mimo to piwo godne polecenia i nieustępujące ikonom stylu (od Kormorana, AleBrowaru czy Pinty).
Cena: 7,80zł

8/10 pkt





Zakupione w Kaliszu w Alkoflora: https://www.facebook.com/Alkoflora

Browar:
www.doctorbrew.pl








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz