Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 19 listopada 2018

Profesja - Pirat Whisky Barrel Aged

Pirat z wrocławskiego Browaru Profesja, to Imperial Baltic Porter Whisky Barrel Aged (pół roku leżakowany w dębowych beczkach po whisky), wydany w serii "Wyleżakowane A.D. 2017". Piwo ma ekstrakt początkowy na poziomie 24% wag., alkohol 11,5% obj. i goryczkę niecałe 1,5 na 5. W składzie: woda, słód monachijski jasny, monachijski ciemny, pilzneński, aromatic, czekoladowy jasny, caramel pils, brown, czekoladowy ciemny, carafa special III, płatki pszenne, cukier, polski chmiel Iunga oraz niemiecki Hallertauer Tradition, drożdże dolnej fermentacji German Bock. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, na ratebeer 43/14 overall/style. Data do 31/10/2019.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piany  praktycznie brak, barwa ciemnobrązowa, prawie czarna, z pływającymi "glutkami". W aromacie wędzona węgierka, ciemne owoce (jagoda, jeżyna), trochę czekolady, pumpernikla, whisky. W smaku półwytrawne, śliwkowe, kwaskowe, winne, do tego trochę czekolady i taniczny posmak starej beczki. Goryczka niska, tytoniowa, spore rozgrzewanie od whisky, rzadkie w odbiorze.


Co tu dużo mówić, lada chwila będzie z tego kwaśny flandersik, bo jako porter bałtycki, w dodatku barrel aged, to kiepsko... Bliżej mu do rozwodnionej wersji Kwas Theta z Pinty niż do 5th Anniversary Imperial Baltic Porter Bourbon BA z Widawy.

Cena: 22,00zł

6/10 pkt





Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browarprofesja.pl



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz