Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 2 sierpnia 2017

De Molen - Push & Pull

Push & Pull Bourbon Barrel Aged z holenderskiego Brouwerij de Molen, to BA Tiramisu Stout-ish - RIS z dodatkiem aromatów o zapachu i smaku ciasta tiramisu, leżakowany w dębowych beczkach po bourbonie. Ekstrakt na poziomie 25,5° Plato, alkohol 10,5% obj., goryczka 55 IBU. W składzie woda, słody: pilzneński, crystal, karmelowy, czekoladowy, na goryczkę amerykański chmiel Cascade i Apollo, na aromat czeski Saaz, aromaty (migdałowy, czekoladowy, kawowy, waniliowy), drożdże górnej fermentacji. Trunek niepasteryzowany i refermentowany w butelkach, z datę przydatności do 15/05/2042 (25 lat). Na ratebeer ocenione na 98 punktów ogółem i 77 w stylu.


Butelka 330ml, biała etykieta z pełnym info o parametrach i składnikach, kapsel oblany czarnym gumowym lakiem. Piana nieduża, szybko opada do firanki. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W aromacie wanilia i nieco sztuczne aromaty, głównie migdałowy, do tego ciasto, czekolada, kawa... Smak słodki, lepki, jest obiecane tiramisu, jest czekolada, wanilia, syntetyczny migdał jak w olejku do makowca, w kontrze dość wysoka, kawowo popiołowa goryczka. Nisko wysycone, gładkie, pełne, wyklejające, rozgrzewające od alko.


Niestety do Noa Pecan czy KBS sporo brakuje, zbyt intensywne te aromaty, może nie poziom Nutcrackera, ale jednak przegięte.
Cena: 30,50zł

7-/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz