Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 9 lipca 2017

Dugges + Stillwater - Cocoa Cacao

Cocoa Cacao, uwarzone przez szwedzki Dugges Bryggeri w kooperacji z amerykańskim Stillwater Artisanal, to Imperial Chocolate Stout, czyli RIS z dodatkiem kakao, wanilii oraz kokosa. Piwo zawiera 11,5% obj. alkoholu, w składzie poza ww dodatkami także: woda, słód jęczmienny, żytni, płatki owsiane, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 99 punktów ogółem i 89 w stylu.Butelka 330ml, brązowa etykieta, czarny kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie trunku. Pianka nieduża, sycząca, błyskawicznie znika jak na coli. Barwa czarna, nieprzejrzysta. W aromacie cukierki kukułki, kakao, lody czekoladowe, rodzynki w rumie, olejek waniliowy. W smaku słodkie, czekoladowe, karmelowe, skojarzenia z polewą czekoladową, aromatem do ciasta, cukierkami werthers original, espresso. W kontrze solidna, palono kawowa goryczka i przyjemne alkoholowe rozgrzewanie. Niskie wysycenie, dość gęste, pełne i treściwe w odbiorze, lepi usta.


Kolejna po Tropic Thunder i Tropic Sunrise kooperacja szwedzko amerykańska i kolejne świetne piwo. Tym razem ciemne i mocne piwo w stylu Omnipollo Lorelei czy Noa Pecan Mud Cake...
Cena: 34,90zł

9-/10 pkt


Zakupione w Warszawie w sklepie specjalistycznym (dzięki Pan Rami)

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz