Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 3 listopada 2016

Dugges + Stillwater - Tropic Sunrise

Tropic Sunrise, warzone przez szwedzki Dugges Bryggeri w kooperacji z amerykańskim Stillwater Artisanal, to Sour Fruit Ale z dodatkiem mango, malin i ananasa. Piwo ma alkohol na poziomie 4,5% obj., w składzie woda, słody jęczmienne, owoce, aromaty naturalne, drożdże, bakterie Lactobacillus. Data przydatności do 28/07/2018 roku. Na ratebeer ocenione na 92 punktów ogółem i 56 w stylu.Butelka 330ml, kolorowa etykieta, złoty kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Pianka niewielka, sycząca, szybko opada do zera. Barwa żółta, mętna. W aromacie intensywne kwaskowe owoce - mango, malina i delikatny ananas, sok cytrynowy, sok pomarańczowy, jogurt... W smaku kwaskowe, lekko cierpkie, mega owocowe - dominuje mango, malina i kwaśne cytrusy. Niewielka, prawie nieobecna goryczka, średnie do niskiego wysycenie.


Bardzo intensywne, owocowe, multiwitaminowe piwo, przy tym orzeźwiające, sesyjne i pijalne. Może gdzieś tam w posmakach jest i lekka sztuczność, "nadowocowość", ale ogólnie świetne piwo.
Cena: 21,25zł

8-/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz