Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 8 listopada 2016

Dugges + Stillwater - Tropic Thunder

Tropic Thunder, warzone przez szwedzki Dugges Bryggeri w kooperacji z amerykańskim Stillwater Artisanal, to Sour Fruit Ale z dodatkiem mango, marakui i brzoskwini. Piwo ma alkohol na poziomie 4,5% obj., w składzie woda, słody jęczmienne, owoce, aromaty naturalne, drożdże, bakterie Lactobacillus. Data przydatności do 12/07/2018 roku. Na ratebeer ocenione na 95 punktów ogółem i 70 w stylu.Butelka 330ml, kolorowa etykieta, złoty kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana niewielka, sycząca, szybko znika. Barwa słomkowa, mętna. W aromacie marakuja i mango, w tle brzoskwinia i jogurt. Smak intensywnie owocowy, kwaskowy, cytrynowy z wyraźnym motywem dodanych owoców. Goryczka niska, lekko cierpkie i rześkie w odbiorze, średnio wysycone.


Super trunek na zaspokojenie pragnienia, niezobowiązujący, sesyjny a zarazem tak naładowany owocami tropikalnymi, że aż tryska to z niego jak z najlepszych soków. Super!
Cena: 20,25zł

8/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz