Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 28 maja 2017

Les 3 Fourquets - Lupulus Hibernatus

Lupulus Hibernatus z belgijskiego Les 3 Fourquets to Belgian Dark Strong Ale - ciemne, mocne piwo w trappistowskim stylu, warzone z dodatkiem cynamonu. Piwo przez twórców określane jako Winter Beer, zawiera alkohol na poziomie 9% obj., jest refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód pilzneński, palony jęczmień, słoweński chmiel, cukier, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 88 punktów w stylu i 84 ogółem.


Butelka 750ml, korek z drucikiem, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze. Piana obfita, trwała i ładnie zdobiąca szkło. Barwa rubinowa, opalizująca. Aromat delikatny - głównie suszone owoce, ciemny miód, kakao, kontynentalny chmiel i przyprawy. W smaku półsłodkie, lekko pikantne, są rodzynki, śliwki w czekoladzie, karmel, melasa, cynamon. Goryczka niska do średniej, tytoniowo ziołowa. W odbiorze wysoko wysycone, lekko szorstkie, dość pełne, rozgrzewające.


Przeciętne, żeby nie rzec nieco nijakie BDSA - do takiego Rochefort Trappistes 8 czy Struise Pannepot Real Ale nie ma startu.
Cena: 5,81€

6,5/10 pktZakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
www.lupulus.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz