Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 17 grudnia 2016

Struise - Pannepot Real Ale

Pannepot Real Ale 2014 z belgijskiego De Struise Brouwers to ich słynny Pannepot, który został zabutelkowany jeszcze przed zakończeniem fermentacji w tankach, dzięki czemu nie dodaje się cukru i drożdży refermentacyjnych. Jest to oczywiście piwo górnej fermentacji w stylu Belgian Dark Strong Ale, zawartość alkoholu jest tu na poziomie 10% obj. W składzie: woda, słody jęczmienne, cukier kandyzowany, chmiel, przyprawy, drożdże. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, data przydatności na etykiecie do 31/05/2019 roku. Na ratebeer 99 punktów ogółem i 99 w stylu, co daje 36 miejsce w Top 50.


Butelka 750ml, jasna etykieta, złoty goły kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości. Piana nieduża, sycząca, drobniutka, szybko opada do zera. Barwa ciemno brązowa, klarowna. W aromacie dużo nut przypalonego karmelu, melasy, ciemnych owoców (jeżyny, winogrono), fig, rodzynek a nawet czekolady. W smaku półsłodko, treściwie, są nuty lekko palone, wszystko to co w zapachu, ale jeszcze bardziej podkręcone. W posmaku pojawia się bardzo delikatna kwaskowość dojrzałych wiśni, przyprawy i tytoń. Wysycenie niskie, drobne, alkohol praktycznie niewyczuwalny.


Od zwykłego Pannepota trunek jest odrobinkę rzadszy, melasowo karmelowy, no i z pięknie ułożonym alkoholem.
Cena: 13,75€

9/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz