Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 25 marca 2017

De Dochter van de Korenaar - L’Ensemble Pure-Oak Series

L’Ensemble Pure-Oak Series z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to Barley Wine leżakowane kilka miesięcy w czystych, świeżych dębowych beczkach. Trunek o zawartości alkoholu na poziomie 13% obj., ekstrakcie 27º Plato i goryczce 45 IBU, chmielony jest angielskim Pilgrim,  Ek goldings, Bramling Cross i First Gold. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, chmiel, drożdże górnej fermentacji oraz drożdże winne. Na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i 89 w stylu. Warka do marca 2019.


Butelka 500ml, beżowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, brak kontry, firmowy kapsel, okrągłe drewienko zawieszone na sznurku przy szyjce. Piana obfita, całkiem trwała, ładnie zdobi szkło. Barwa rubinowa, delikatnie opalizująca. W aromacie karmel, toffi, wanilia, marcepan, jasne winogrona, brzoskwinie z puszki, suszone owoce... W smaku dość słodkie, przyjemnie oleiste, nisko wysycone, są rodzynki, syrop klonowy, akacja, kandyzowane owoce. Goryczka niska do średniej, migdałowo ziołowa, w posmaku wanilia i dębina oraz wyraźne rozgrzewanie od alkoholu.


Całkiem fajne, bardziej na słodką, syropową Barley Wine. Leżakowanie w dębowych beczkach nie wpłynęło jakoś korzystnie na ułożenie alkoholu, dodało zaś nieco mdłych nutek waniliowo dębowo klonowych, co sprawiło, że w tym przypadku wolę wersję czystą.
Cena: 10,80€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz