Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 10 marca 2017

Evil Twin - Even More Jesus

Even More Jesus to Imperial Stout z amerykańskiego browaru kontraktowego Evil Twin, uwarzony w Westbrook Brewing z Karoliny Południowej. Piwo zawiera 12% alkoholu, na ratebeer uzyskało maksymalne 100 punktów overall i 98 style!Butelka 650ml, złoty goły kapsel, brak danych o parametrach i składzie trunku. Piana ciemna, drobniutka, zbita i trwała, ładnie oblepia szkło. Barwa czarna jak smoła. Aromat wyrazisty, słodki, czekoladowy, pralinowy, karmelowy, jakieś nutki tiramisu, ciemnych owoców, cukierków kukułka. W smaku słodkie, intensywnie czekoladowe, poza wszystkim tym co w zapachu pojawia się mocna kawa espresso, trufle, lekko kwaskowe jagody i jeżyny. Jest oczywiście przyjemne ciało, w kontrze średnia, palona goryczka, jakieś rumowe, popiołowe i pikantne posmaki. Wysycenie niskie do średniego, dość pełne, dość treściwe w odbiorze.


RIS z górnej półki bez dwóch zdań, bije na głowę niejednego przeciętnego przedstawiciela stylu w wersji barrel age nie wspominając o większości polskich wypustów... Dla mnie taki blend Imperial Biscotti Break i Lil’ B. Super.
Cena: 12,80€

9-/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online www.beergium.com

Browar:
www.eviltwin.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz