Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 1 stycznia 2017

Evil Twin - Imperial Biscotti Break

Imperial Biscotti Break to Imperial Stout z amerykańskiego browaru kontraktowego Evil Twin, należącego do Jeppe Jarnit-Bjergsø. Piwo uwarzone z dodatkiem ziaren kawy i naturalnych aromatów w Westbrook Brewing z Karoliny Południowej, zawiera 11,5% alkoholu, na ratebeer ocenione na maksymalne 100 (overall) i 98 (style) punktów.Butelka 650ml, złoty goły kapsel, brak danych o parametrach i składzie trunku. Piana ciemna, sycząca, szybko znika. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Aromat bardzo intensywny i przyjemny - gorzka czekolada, praliny, kawa, trufle i karmel. W smaku również intensywne, słodkie - czekolada, kawa espresso, toffi czy cukierki typu werther's original... Na finiszu nutella, masło orzechowe i likier. Goryczka średnia, palona, wysycenie niskie do średniego. Pięknie ukryty alkohol, w odczuciu pełne, treściwe, wyklejające, aczkolwiek co do gęstości liczyłem na coś w typie przepalonego oleju, ale i tak nie jest źle...


Niby klasyka, ale w jakim stylu! Zachwyca intensywnością aromatu i smaku oraz ułożeniem, balansem... W mojej opinii większa gęstość, mniejsze nagazowanie, trwalsza piana i mamy ideał.
Cena: 13,13€

9-/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
www.eviltwin.dk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz