Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 27 września 2019

Imbiorowicz - Żądło z Beczki

Żądło z Beczki z Miodosytni Imbiorowicz, to Single Honey Barrel Aged Mead - miód pitny trójniak gryczany leżakowany w dziewiczych beczkach z polskiego dębu. Trunek zawiera alkohol na poziomie 13,5% obj., w składzie: woda, miód gryczany, drożdże. Na ratebeer niewiele ocen. Data rozlewu: 05/11/2018.


Beczułkowata butelka 500ml, niepełne info na temat składu i parametrów zawartości, korek w fioletowym kapturku, banderolka. Piany brak, barwa słomkowo złota, klarowna. W zapachu miód, winogrono, wosk pszczeli, kwiaty, papierówki, odrobina dębiny. W smaku słodkie, miodowe, z kwaskowym posmakiem dojrzałych jabłek, jasnych winogron, białego wina. W posmaku migdały, świeże drewno, taniny. Rzadkie, z dobrze ukrytymi procentami - alkohol jedynie w formie delikatnego rozgrzewania.


No chyba najfajniejszy miód od Imbiorowicza - może ten barrel ageing nie jest tak intensywny jak w piwie, ale nadał gładkości, ułożył całość, zharmonizował i poskromił agresywność gryki...

Cena: 35,00zł

8/10 pkt






Zakupione na łódzkich targach Piwowary

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz