Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 29 września 2019

Central Waters - Brewer's Reserve Rye Barrel Chocolate Porter

Brewer's Reserve Rye Barrel Chocolate Porter z amerykańskiego Central Waters Brewing Co.leżakowany w dębowych beczkach po żytnim bourbonie. Piwo o zawartości alkoholu na poziomie 12% obj. i goryczce 29 IBU, na ratebeer niewiele ocen. Vintage 2019.


Butelka 355ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana sycząca jak na coli, od razu znika pozostawiając brzydki, tłusty kożuch. Barwa mleczno czarna. W aromacie wanilina, kakao z mlekiem, trochę nut ziemistych i whisky. W smaku półsłodkie, waniliowe, czekoladowe, szorstkie, ale i mocno burbonowe, z posmakiem coli i śmietanki do kawy. Goryczka wysoka, palona, wysycenie średnie, rzadkie, alkoholowe w odbiorze.



Ogólnie zawód jak na piwo BBA od tak solidnej marki jak Central Waters.

Cena: 5,91€

7-/10 pkt






Zakupione w holenderskim sklepie www.speciaalbierpakket.nl

Browar:
centralwaters.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz