Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 29 sierpnia 2019

De Moersleutel - Three Years Dinner

Three Years Dinner to Barrel Aged Imperial Coffee Stout leżakowany w beczkach po szkockiej whisky Invergordon oraz bourbonie Heaven Hill, uwarzony w holenderskim Brouwerij De Moersleutel. Piwo ma 13% obj. alkoholu, w składzie: woda, słód jęczmienny, chmiel, kawa, drożdże. Na ratebeer niewiele ocen. Data przydatności do spożycia: lipiec 2025.


Puszka 440ml, brak pełnego składu i parametrów na kolorowej etykiecie. Czarne z brązowym refleksem. Nieduża, nietrwała piana. W aromacie wyraźna kawa, praliny, wanilina i odrobina torfu. W smaku słodkie, waniliowe, jest espresso, jest szwajcarska czekolada, kakao i burbonowy, rozgrzewający finisz - skojarzenie z baryłkami z Wedla. Niskie wysycenie, lekko oleiste, z delikatną, tytoniową goryczką.


Bardzo przyjemny, kawowy RIS, w którym beczka po burbonie zrobiła dużo więcej, niż po szkockiej - torf jako delikatna przyprawa, cool.

Cena: 6,57€

8+/10 pkt






Zakupione w holenderskim sklepie www.speciaalbierpakket.nl

Browar:
brouwerijdemoersleutel.nl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz