Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 30 kwietnia 2019

AleBrowar - QDH DIPA

QDH DIPA z AleBrowaru, to oczywiście Double IPA poczwórnie chmielone na zimno amerykańskim Centennial i hbc472 oraz  australijskim Vic Secret i Galaxy. Piwo ma 7% obj. alkoholu, 20° Plato, w składzie: woda, słód pale ale, słód owsiany, słód dekstrynowy, płatki owsiane, płatki pszeniczne, chmiel i drożdże. Niefiltrowane i niepasteryzowane, na ratebeer ocenione na 93 punktów overall i 71 style. Warka do 25/10/19.


Butelka 330ml, dedykowany kapsel, różowa etykieta z kompletem informacji o parametrach i składzie trunku (poza poziomem goryczki). Piana obfita, nieco mydlana, trwała. Barwa pomarańczowo złota, lekko mętna. W zapachu miks marakui, mango i zestu z pomarańczy, w tle odrobina świeżego kokosa i ziół... W smaku półsłodkie, delikatnie brzoskwiniowo kwaskowe, jest melon, tropiki, troszkę pestek winogron plus jakaś dziwna ziołowość w posmaku. Goryczka średnia, albedowo granulatowa, szorstka. Wysycenie średnie, lekko oleiste, dość ciężkie w odbiorze.



Dobre, ale poniżej wyśrubowanego poziomu serii DDH...

Cena: 10,07zł

7,5/10 pkt





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz