Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 19 czerwca 2018

De Dochter van de Korenaar - Fleur Sauvage

Fleur Sauvage z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to Farmhouse Ale, a właściwie ich piwo Belle Fleur IPA leżakowane 13 miesięcy w dębowych beczkach i wydane w limitowanej edycji 900 butelek. Parametry: zawartość alkoholu na poziomie 6% obj., 14º Plato, w składzie: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, amerykański chmiel Cascade, Summit, Citra, Crystal, Centennial, angielski Pilgrim i słoweński Aurora oraz drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i 97 w stylu. Warka do kwietnia 2020.


Butelka o pojemności 500ml, zielona etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach trunku, firmowy kapsel. Gushing po otwarciu. Piana obfita, ale szybko opada do chmurki. Barwa złota, mętna. W aromacie głównie nuty funky, brettowe - siano, skóra, do tego trochę kwiatów, białego wina, czerstwego pieczywa... W smaku półwytrawne, lekko kwaskowe, lekko cytrusowe, mocno dzikie, z posmakiem gumy balonowej i dębiny. Wysoka do średniej, pestkowa goryczka, lekko szorstkie, wysoko wysycone w odbiorze.


Reasumując zaskakująco dużo bretów, charakter chmielowy bardziej w goryczce niż motywach cytrusowych... no i ten nieprzyjemny gushing... Chyba wersja podstawowa nieco bardziej mi podeszła.
Cena: 8,12€

7,5+/10 pkt





Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdf



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz