Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 18 maja 2018

Préaris - Grand Cru 2016 Grand Marnier Barrel Aged

Préaris Grand Cru 2016 Grand Marnier Barrel Aged to mocne piwo górnej fermentacji w stylu Quadrupel, uwarzone dla belgijskiego Vliegende Paard Brouwers w De Proef Brouwerij, leżakowane 11 miesięcy w dębowych beczkach po Grand Marnierze (francuskim likierze owocowym). Piwo ma alkohol na poziomie 10% obj., i jest refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, cukier, przyprawy. Na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i 91 w stylu. Data przydatności do 01/02/20.


Butelka szampanówka 375ml, brązowo złota etykieta, korek z drucikiem, skąpe informacje o składzie i parametrach. Piana nieduża, ale dość trwała. Barwa rubinowa, klarowna. W zapachu figi, suszone jabłka, kandyzowana skórka pomarańczy, syrop klonowy, wosk pszczeli... Ciekawy. W smaku półsłodkie, rodzynkowe, pomarańczowe, likierowe, z długimi posmakami starej beczki i pestek moreli... Goryczka średnia, szorstka, migdałowo ziołowa, wysycenie średnie, alkoholowe rozgrzewanie na finiszu.


Ogólnie ciekawy, nieoczywisty quad, wyraźnie zmieniony przez beczkę, choć brakuje mi tu więcej ciała, więcej cukrów resztkowych.
Cena: piwo z wymiany

8-/10 pkt






Zakupione - piwo z wymiany

Browar:



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz