Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 5 lipca 2016

Durham - Temptation

Temptation z angielskiego Durham Brewery to Imperial Stout o zawartości alkoholu na poziomie 10% obj. i, jak podają twórcy, jest to ich flagowy RIS. Trunek niepasteryzowany, niefiltrowany, refermentowany w butelkach i chmielony angielskim Traditional Goldings. W składzie woda, słód jęczmienny i pszeniczny (crystal, amber, black) oraz palony jęczmień, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i 67 w stylu. Warka do września 2019.


Charakterystyczna, "beczułkowata" butelka 500ml, skromna biała etykieta ze złotymi ozdobnikami, niepełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny kapsel z białym logo. Piana niska, szybko znikająca do postrzępionej firanki. Barwa ciemno brązowa z mahoniowymi refleksami. Aromat karmelowy, czekoladowy i kawowy, uzupełniony lekką palonością, śliwką węgierką i pumperniklem. W smaku idealne odwzorowanie tego, co w zapachu, słodki, z ładnie schowanym alkoholem, który kojarzy się z likierem karmelowym. Goryczka średnia do niskiej, palona. Niskie wysycenie. Nie jest gęste, ale jest dość intensywne w odczuciu, gładkie i bardzo pijalne.


Nieco płaski, nieskomplikowany angielski RIS, który prawdopodobnie dzięki rocznemu leżakowaniu ładnie się ułożył pod kontem alkoholu. Dużą zaletą jest "easydrinking", co przy tak wysokim woltażu nie jest przecież łatwe.
Cena: 20,00zł

7,5+/10 pkt






Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.durhambrewery.co.uk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz