Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 4 maja 2016

Trzech Kumpli + Piwne Podziemie - Tripadelic

Tripadelic z browaru Trzech Kumpli, to uwarzony w Browarze Jana w kooperacji z browarem Piwne Podziemie, American Tripel - jasne, mocne piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym na poziomie 18,5% wag., alkoholu 8,6% obj., goryczce 60 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, płatki pszenne, cukier, cukier kandyzowany, skórki pomarańczy, grejpfrutów, limonek i cytryn, amerykański chmiel Columbus, Amarillo Citra oraz niemiecki Yellow Sub, belgijskie drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer ocenione na 92 punkty ogółem i 94 w stylu.


Butelka o pojemności 500ml, srebrny goły kapsel, ciekawa kolorowa etykieta zawierająca pełne dane na temat parametrów i skład trunku (poza nazwą drożdży). Piana nieduża, szybko opada do 2mm. Barwa bursztynowa, lekko mętna. Aromat delikatny, jest troszkę cytrusów, żywicy, troszkę brzoskwini i skórki pszennego chleba. W smaku też delikatne, lekko słodkie, lekko kwaskowe, z odrobiną cytryny, białych winogron i delikatną pestkową goryczką. W afterteasie wyczuwalny alkohol i po ogrzaniu mydło(?). Nagazowanie średnie do niskiego, półpełne w odbiorze.


Przeciętny Tripel, dość mdły, w którym przydałoby się lepiej ukryć alkohol. Do belgijskich odpowiedników jeszcze kawałek drogi.
Cena: 9,00zł

6,5/10 pkt



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz