Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 14 stycznia 2015

Troubadour - Magma

Kolejnym po Westkust belgijskim Troubadourem z Brouwerij The Musketeers, również uwarzonym w browarze De Proef Brouwerij, jest Magma - Imperial IPA na belgijskich dzikich drożdżach z dodatkiem czeskiego chmielu na goryczkę i amerykańskiego Simcoe na aromat. Według twórców jest to mix American IPA z belgijskim Triplem w imperialnej odsłonie. Alkohol 9% obj. przy ekstrakcie 20° Plato oraz goryczce na poziomie 45 IBU. Na ratebeer 96/84 overall/style.


Butelka 330ml, kapsel pomarańczowy bez nadruku, etykieta i krawatka w pomarańczowych kolorach, niepełne info o składzie i parametrach trunku. Piana dość bujna, choć grubszych pęcherzy, szybko znika do małego krążka. Barwa pomarańczowa, mętna. Aromat przede wszystkim belgijski, dziki wymieszany z morelami, gumą balonową, czereśnią, głogiem i lekką żywicą. Czuć też delikatne miodowe utlenienie. W smaku na pierwszym planie owocowa słodkość, nuty podobne do Tripla (brzoskwinie, rodzynki, suszone owoce połączone z sianem i czerwonym pieprzem), goryczka średnia, pestkowo-alkoholowa. Nasycenie CO2 średnie do niskiego.


Przydałoby się lepiej ukryć alkohol, i generalnie za mało czuć aromaty chmielu Simcoe, cytrusów praktycznie tu nie ma. Poza tym niezły Tripel a nie IIPA - jeśli ktoś lubi piwa trapistów to śmiało można spróbować :)
Cena: 8,95zł

7-/10 pkt






Zakupione w sklepie piwoteka.pl

Browar:
www.troubadourbeers.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz