Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 12 lipca 2018

De Dochter van de Korenaar - Noblesse V.S.O.P.

Noblesse V.S.O.P. (Very Special Old Pale) z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to mocniejsza wersja ich Belgian Ale o nazwie Noblesse, dodatkowo 8 miesięcy leżakowana w dębowych beczkach po Filliers Belgian genever (tradycyjny napój alkoholowy w Holandii i Flandrii - gin o bardzo gęstej konsystencji, produkowany z melasy z dodatkiem szyszkojagód jałowca pospolitego) i kolejne 8 miesięcy refermentowana w butelkach. Zawartość alkoholu na poziomie 5,5% obj., w składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 88 punktów ogółem i 96 w stylu. Warka do maja 2020.


Butelka 650ml, kremowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, brak kontry, firmowy kapsel. Piana drobna, obfita, trwała. Barwa słomkowo złota, klarowna. W aromacie nuty brzoskwiniowe, jałowcowe, biszkoptowe, w tle odrobina waniliny, dębiny, ginu... W smaku podobnie, delikatne, półsłodkie, z posmakiem gumy balonowej, migdałów i ginu. Średnia, długa, przyprawowo ziołowa goryczka, średnie wysycenie, rozgrzewanie od ginu i jałowca.


Ogólnie zaledwie ok - ta pikantność, jałowiec, gin to jednak nie moja bajka. Noblesse Extra-Ordinaire, zwłaszcza w wersji Pure-Oak nadal najlepsza.
Cena: 7,95€

7-/10 pkt






Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz