Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 5 stycznia 2017

De Dochter van de Korenaar - Noblesse Extra-Ordinaire Pure-Oak

Noblesse Extra-Ordinaire Pure-Oak Series z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to mocniejsza wersja ich Belgian Ale Noblesse, obficie chmielone na zimno (260kg chmielu na 10hl piwa) siedmioma różnymi odmianami nowofalowych chmieli: Styrian Goldings, Magnum, Pilgrim, Aurora, Saphir, Perlé, Centennial i dodatkowo leżakowana w czystych dębowych beczkach. Zawartość alkoholu na poziomie 7% obj., ekstrakt 16 BLG i goryczka 42 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 95 punktów ogółem i 99 w stylu, dzięki czemu zajmuje 27 miejsce w Top 50! Warka do marca 2018.


Butelka 500ml, brązowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, brak kontry, firmowy kapsel, okrągłe drewienko zawieszone na sznurku przy szyjce. Piana drobna i średnia, obfita. Barwa złota, opalizująca. Aromat brzoskwiniowo cytrusowy a z drugiej strony waniliowo biszkoptowy, z ziołową nutką w tle. W smaku półwytrawne, sporo białych owoców, winogron, białego wina, są i lekko kwaskowe cytrusy, i średnia żywiczna goryczka, nieco tanin i wanilii na finiszu. W odbiorze lekko szorstkie, lekko rozgrzewające, z drobnym, średnio intensywnym wysyceniem. Bardzo pijalne!


Fajne, bardziej wytrawne i bardziej w kierunku lekkiego białego wina niż słodsza i cięższa w odbiorze wersja podstawowa. Przypomina mi to piwa z Widawy: The Spirit of Sonoma IPA Sauvignon Blanc Barrel Aged IPA czy X BA Nitro IPA serwowane na BGM2.
Cena: 7,08€

8,5/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz