Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 16 grudnia 2016

De Dochter van de Korenaar - Noblesse Extra-Ordinaire

Noblesse Extra-Ordinaire z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to mocniejsza wersja ich Belgian Ale Noblesse, obficie chmielone na zimno (260kg chmielu na 10Hl piwa) 7mioma różnymi odmianami nowofalowych chmieli: Styrian Goldings, Magnum, Pilgrim, Aurora, Saphir, Perlé, Centennial. Zawartość alkoholu na poziomie 7% obj., ekstrakt 16 BLG i goryczka 42 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 88 punktów ogółem i 95 w stylu. Warka do marca 2018.


Butelka 330ml, kremowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, brak kontry, firmowy kapsel. Piana średnia i gruba, obfita. Barwa pomarańczowa, mętna. Aromat chmielowo pszeniczno estrowy - trochę cytrusów, trochę ziół, banana, kandyzowanej papai i brzoskwiń. W smaku zdecydowanie lepiej - półsłodko, owocowo, sporo mango, marakui, kandyzowanych owoców, rodzynek. W tle biszkoptowa podbudowa słodowa a na finiszu wyraźna, grejpfrutowo ziołowa goryczka, lekko pikantna. Wysycenie średnie, półpełne, lekko mączne w odbiorze.


Bardzo fajne, nowofalowe podejście do tradycyjnego Belgian Blond - sprawdza się to tu wyśmienicie.
Cena: 2,72€

8+/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz