Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 3 lipca 2017

Piwojad - Vermont

Vermont, z browaru kontraktowego Piwojad, uwarzone w Browarze Gryf, to New England IPA o ekstrakcie początkowym 14% wag., alkoholu na poziomie 4,8% obj. i goryczce 48 IBU. W składzie woda, słody jęczmienny, płatki owsiane, australijski chmiel Galaxy i amerykański Mosaic, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 78/58 overall/style. Data ważności: 19/11/2017.


Butelka 500ml, czarny kapsel, pełne info o składzie i parametrach na foliowej, przeźroczystej etykiecie. Średnia, drobna piana, szybko opada do chmurki. Barwa pomarańczowo brunatna, mętna. Aromat głównie w postaci dojrzałych owoców tropikalnych, soku pomarańczowego, białych owoców... W smaku półwytrawne, soczyste, delikatne, soczkowate - jest dojrzałe mango, papaja, zest z grejpfruta, liczi, trochę słodyczy w typie gotowanej marchewki... Goryczka średnia do niskiej, cytrusowa. Niskie wysycenie, lekko oleista faktura, pijalne.


Kolejne udane NEIPA na naszym rynku, może nie tak spektakularne jak Juicy Wave, Smoothie czy Misty, ale bardzo soczyste, pijalne, smaczne...
Cena: 8,10zł

7+/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.piwojad.pl
www.facebook.com/piwojad


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz