Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 27 czerwca 2017

Piwojad - Double Citrus Smoothie

Double Citrus Smoothie, z browaru kontraktowego Piwojad, uwarzone w Browarze Gryf, to Sweet Bouble IPA o ekstrakcie początkowym 22% wag., alkoholu na poziomie 8,4% obj. i goryczce 56 IBU. W składzie woda, słody: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, laktoza, zest z pomarańczy, sok z pomarańczy, mandarynek, grejpfrutów, amerykański chmiel Citra, Simcoe i Amarillo, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 93/66 overall/style. Data ważności: 22/12/2017.


Butelka 500ml, czarny kapsel, pełne info o składzie i parametrach na foliowej, przeźroczystej etykiecie. Spora, drobna piana, szybko opada do chmurki. Barwa brunatno pomarańczowa, mocno mętna. Aromat intensywnie cytrusowy, z tym że są to słodkie, dojrzałe owoce w typie pomarańczy, mandarynek, grejpfrutów razem ze skórkami... W smaku podobnie, słodkie, soczkowe, wyraźnie czuć zest, skórki owoców cytrusowych, grejpfrutową, średnią goryczkę. Wysycenie niskie, lekko rozgrzewające po przełknięciu, wyklejające, likierowe, pełne w odbiorze.


Zupełnie nietypowe Double IPA z sokiem z owoców cytrusowych, wyraźnie inspirowane stylem New England, dodatkowo wzbogacone laktozą jak chociażby udane Nomono z Solipiwko. Ciekawe i smaczne.
Cena: 11,30zł

8/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.piwojad.pl
www.facebook.com/piwojad


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz