Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 14 lutego 2017

Trzech Kumpli - Misty

Misty z kontraktowego Trzech Kumpli - Browar Lotny, uwarzone w Browarze Zapanbrat, to New England IPA (według etykiety Contemporary IPA). Jest to jasne, lekkie, niefiltrowane i pasteryzowane piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym na poziomie 15% wag., alkoholu 5,5% obj. i 40 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, amerykański chmiel Mosaic, Citra, Amarillo, Columbus, Chinook, Palisade (zmienna mieszanka), drożdże. Na ratebeer 98/99 punkty overall/style. Warka do 25/07/17.


Butelka 500ml, srebrny goły kapsel, (prawie) pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana średnia, szybko opada do chmurki. Barwa żółta, mętna. W aromacie intensywne cytrusy, głównie pomarańcze, limonki, grejpfruty, ale także mango. Smak półsłodki, owocowy, cytrusowy, soczysty, ze średnią do niskiej zestowo żywiczną goryczką i średnim do niskiego wysyceniem. W odbiorze nieco szorstkie, dość pełne.


Pijalne, smaczne NEIPA, jedno z lepszych, dostępnych w butelce, na polskim rynku.
Cena: 9,50zł

8+/10 pkt

Zakupione w sklepie dobrychmiel.pl

Browar:
www.trzechkumpli.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz