Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 25 lipca 2017

AleBrowar - Shake the World

Shake the World z AleBrowaru, to Milkshake Pale Ale z dodatkiem laktozy i wanilii, chmielone australijskim Cascade. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, zawiera 5% obj. alkoholu, 12° Plato i goryczkę 1,5/4. W składzie także: woda, słód pilzneński, pszeniczny, płatki owsiane, drożdże górnej fermentacji Safale US-05. Na ratebeer 83/87 overall/style. Warka do 28/12/2017.


Butelka 500ml, dedykowany kapsel, kolorowa etykieta z kompletem informacji o parametrach i składzie trunku. Piana dość obfita, mydlana, niezbyt trwała. Barwa żółto pomarańczowa, mętna. W aromacie troszkę cytrusów, troszkę kandyzowanej marchewki (jak kiedyś w lodach cassat), troszkę mango... W smaku półwytrawne, jogurtowe, są cytrusy, dojrzałe owoce tropikalne, ponownie marchewka i żywica. Gorycka średnia, w typie zestu grejpfrutowego, w posmakach wanilia. Wysycenie niskie do średniego, dość pełne, ale i pijalne w odbiorze.


Nie jest to złe piwo, w sumie bez wad, ale i bez błysku. Na rynku po prostu pojawiło się dużo tego typu piw znacznie bardziej dopracowanych (choćby NomonoSmoothie czy Sady Modlniczki), że mam wrażenie jakby AleBrowar pozostał nieco w tyle...
Cena: 8,00zł

7/10 pkt


Prezent od Tomasz S.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz