Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 22 lipca 2017

Lost Abbey - Gift of the Magi

Gift of the Magi z amerykańskiego The Lost Abbey to warzone z okazji świąt Bożego Narodzenia:
1). zgodnie z etykietą Farmhouse Lager with Brett,
2). Bière de Garde (strong) według strony browaru,
3). Belgian Strong Ale według ratebeer.
Piwo zawiera alkohol na poziomie 12% obj. (na etykiecie) lub 9,5% (na www browaru), jest fermentowane drożdżami lagerowymi, następnie refermentowane w butelkach przy użyciu dzikich drożdży brettanomyces. Na ratebeer 96 punktów w stylu i 95 ogółem.


Butelka 750ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, korek owinięty drucikiem. Piana obfita, żółta, nieco mydlana, pozostaje w postaci chmurki. Barwa bursztynowa, opalizująca. W aromacie nuty miodowe, słodowe, do tego trochę kandyzowanych moreli, ziół, kontynentalnego chmielu. W smaku półsłodkie, czuć lagerowy charakter, słodowość, herbatnikowość, jest trochę syropu klonowego, brzoskwiń, trochę miodu, średnia, trawiasto przyprawowa goryczka, rozgrzewający finisz. Oleiste, pełne w odbiorze, ze średnim wysyceniem.


Piwo bez historii - ot porządny mocny lager, któremu sporo brakuje do porządnych piw w tym stylu (np. Brown Paper Bag). Rozczarowuje praktycznie brak brettów, za to dominujące miodowe akcenty mają chyba nawiązywać do świątecznego charakteru trunku... Na plus niezłe ułożenie alko.
Cena: 14,04€

6-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
lostabbey.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz