Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 24 czerwca 2017

Stone San Diego - Old Guardian Dry-Hopped with Pekko

Old Guardian Dry-Hopped with Pekko 2016 release, z amerykańskiego Stone Brewing, to American Barley Wine, chmielone na zimno nowym chmielem Pekko z rejonu "Yakima Valley". Piwo zawiera 11% obj. alkoholu, goryczkę 75 IBU, w składzie woda, słód jęczmienny, amerykański chmiel Warrior, Cascade, Chinook oraz Pekko, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 98 punkty overall i 95 w stylu. Data butelkowania 04/02/2016.


Malowana butelka 650ml, firmowy kapsel, skąpe informacje na temat składu i parametrów trunku. Kremowa, średnio trwała piana. Barwa miedziana, opalizująca. Aromat bardziej po chmielowej stronie - dojrzałe owoce tropikalne, landrynki, suszone morele, nutka miętowa czy anyżowa - strona słodowa (karmel, syrop klonowy, miód) stanowi dopełnienie kompozycji. W smaku dość słodko, karmelowo, landrynkowo, miodowo, z drugiej jednak strony praktycznie od razu wchodzi wysoka, garbnikowa goryczka, przejrzałe cytrusy, pikantność... Do tego czuć tu te 11% ABV - silne rozgrzewanie po każdym łyku. Dość pełne, wyklejające w odbiorze, nieco za wysoko wysycone...


Ewidentnie przechmielone Barley Wine, w amerykańskim stylu, słodko-gorzkie, alkoholowe, bliższe IIPA niż English BW. Co ciekawe minęło prawie półtora roku od rozlewu i wciąż brak nut utlenienia (poza miodem), nadal piwo jest nieułożone, agresywne, męczące, nie w moim typie.
Cena: 37,80zł

5/10 pkt


Zakupione w sklepie online: ebrowarium.pl

Browar:
www.stonebrewing.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz