Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 7 maja 2017

Põhjala - ÖÖ Cassis

ÖÖ Cassis to Black Currant Baltic Porter (z dodatkiem czarnych porzeczek), uwarzony w estońskim browarze Põhjala. Piwo zawiera 10,5% alkoholu, 23,55° Plato, 60 IBU, w składzie woda, słód pale ale, monachijski, carafa II special, special B, czekoladowy, crystal 300, cukier demerara, niemiecki chmiel Magnum oraz brytyjski Northern Brewer, owoce, drożdże. Na ratebeer ocenione na 99 punktów ogółem i 98 w stylu, co daje wysokie miejsce w Top 50. Warka do 05/01/18.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie trunku. Piana drobna, beżowa, szybko opada do firanki. Barwa czarna, nieprzejrzysta. W aromacie gorzka czekolada, kawa espresso i czarna porzeczka, jagody, w tle nieco irytujący stary chmiel. W smaku czekoladowa słodycz, delikatna porzeczkowa kwaskowatość, lekka cierpkość, kawowa goryczka, śliwka, są nawet tytoniowe nuty w posmaku. Wysycenie średnie, nieco za wysokie, w odbiorze dość pełne, lepiące usta, z rozgrzewającym alkoholem.


Mniej mi podchodzi niż wersja podstawowa, ale to wciąż świetny, smakowity imperialny porter bałtycki.
Cena: 18,50zł

8-/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
pohjalabeer.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz