Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 21 maja 2017

Port Brewing - Older Viscosity

Older Viscosity, z amerykańskiego Port Brewing Co, to Barrel-Aged Strong Ale (American Strong Ale na ratebeer), czyli Old Viscosity Ale przez 6 miesięcy leżakowane w dębowych beczkach po Bourbonie Heaven Hill. Alkohol na poziomie 12% obj., ekstrakt 21,79° Plato, goryczka 76 IBU (chmielone niemieckim Magnum). Na ratebeer maksymalne 100 punktów ogółem i 100 w stylu, co daje bardzo wysokie miejsce w Top 50!


Butelka 375ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, korek owinięty drucikiem. Po przelaniu buduje się obfita, drobna i dość trwała piana, sam trunek ma barwę ciemnego mahoniu, prawie czarną, nieprzejrzystą. W zapachu niezwykle przyjemny miks toffi, kakao i wanilii. W smaku nieco powyżej półsłodkiego, intensywne toffi, karmel, krówki, czekolada, kawa espresso i wanilia, delikatna cierpkość i szorstkość od beczki, całość wykończona muśnięciem whisky i średnią, tytoniową goryczką. Dość mocno rozgrzewające, z nisko średnim nagazowaniem, pełne, średnio gęste i delikatnie wyklejające w odbiorze.


Bardzo szlachetny, wykwintny trunek, zdecydowanie deserowy, aczkolwiek nie jest to #teamslodyczka. Mimo wszystko wanilia sprawia, że sączy się to jak jakieś płynne ciasto, co nie było cechą podstawy.
Cena: 16,93€

9/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
portbrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz