Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 11 września 2016

Port Brewing - Old Viscosity Ale

Old Viscosity Ale, z amerykańskiego Port Brewing Co, to według twórców Dark Strong Ale, czyli American Strong Ale w nomenklaturze ratebeer. Przed butelkowaniem trunek leżakuje się w dębowych beczkach. Alkohol na poziomie 10% obj., ekstrakt 21,79° Plato, goryczkę 85 IBU (chmielony niemieckim Magnum). Na ratebeer 99 punktów ogółem i 99 w stylu, co daje wysokie miejsce w Top 50!


Butelka 650ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piwo ładnie prezentuje się w szkle, bujna brązowa piana oblepia ścianki, barwa ciemno mahoniowa, wydaje się opalizująca. W zapachu uderza intensywne toffi, krówka i karmel, za którymi łeb w łeb podąża chmiel w postaci ziół, świerku i żywicy. Smak półwytrawny, nie do końca gra z dość słodkim aromatem. Tu z kolei dominuje przypalony karmel, (niesłodkie) cukierki irysy, żywica, w posmakach sos sojowy, czarna czekolada i popiół... Goryczka średnia, długa, ziołowo tytoniowa. Wysycenie niskie, pełne i oleiste w odbiorze, alkohol ładnie ukryty, rozgrzewa po przełknięciu.


Dość ciekawe piwo, fajny aromat i faktura, w smaku brakuje mi więcej słodyczy, jakiejś wyraźniejszej symbiozy z zapachem...
Cena: 41,20zł

8-/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
portbrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz