Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 14 maja 2017

Prairie - Coffee Okie

Coffee Okie Imperial Brown Ale Aged in Whiskey Barrels with coffee beans, z amerykańskiego browaru leżakowane w dębowych beczkach po whiskey, o zawartości alkoholu na poziomie 13% obj. i goryczce 50 IBU. Na ratebeer trunek oceniony na 99 punktów ogółem i tyle samo w stylu, co daje wysokie miejsce w Top 50.


Butelka 355ml, kolorowa etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana na 1cm, sycząca, po chwili pozostająca jedynie w formie firanki. Barwa ciemno brązowa, mętna. W aromacie przede wszystkim kawa i wanilia, w tle toffi, karmel, nalewka orzechowa - super! W smaku podobnie, słodkie, kawowe, karmelowe, melasowe, rodzynkowe, waniliowe... Goryczka nieduża, tytoniowo orzechowa, na finiszu whiskey, rozgrzewanie, likierowość. Niskie, drobne wysycenie, w odbiorze lepkie, lekko oleiste, średnio gęste.


Tradycyjnie już prawie genialne piwo z Prairie z małym zastrzeżeniem co do ciała, za to nieźle pijalne jak na 13% ABV! Chyba nawet odrobinkę lepsze, bardziej złożone od genialnego Okie w wersji bez kawy.
Cena: 9,91€

9+/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
prairieales.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz