Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 26 sierpnia 2016

Prairie - Okie

Okie Imperial Brown Ale Aged in Oak Whiskey Barrels z amerykańskiego browaru leżakowane w dębowych beczkach po whisky, o zawartości alkoholu na poziomie 12% obj. i goryczce 50 IBU. Na ratebeer trunek oceniony na 98 punktów overall i 96 style co daje 47 miejsce w Top 50.


Beczułkowata butelka 355ml, piaskowa etykieta z krowami i myśliwym, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel z logo browaru. Pianka niewielka, sycząca, szybko opada do zera. Barwa brązowa, opalizująca. Aromat cudownie waniliowy, dębowy, karmelowy, daktylowy, toffi... W smaku słodkie, poza wszystkim co w zapachu dochodzi melasa, brązowy cukier, rodzynki, likier waniliowy i posmaki whiskey. Goryczka niska do średniej, tytoniowo ziołowa. Fajnie wkomponowany, rozgrzewający alkohol, idealnie kontrujący słodycz. Niskie wysycenie, w odczuciu może nie gęste ale pełne i lepkie.


Świetnie czuć tu wpływ beczki, wanilina robi robotę! Nieco więcej ciała i byłoby dużo lepiej, ale i w tej formie pije się to genialnie, i to bez względu czy jest to Imperial Brown Ale (etykieta) czy też .
Cena: 46,60zł

9-/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
http://prairieales.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz