Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 6 maja 2017

Siren - Bourbon Milkshake

Bourbon Milkshake z angielskiego browaru Siren, to Imperial Bourbon Milk Stout z dodatkiem miodu, wanilii i laktozy, leżakowany w dębowych beczkach po bourbonie (prawdopodobnie blend z beczek po Wild Turkey, George Dickel, Four Roses i innych). Piwo ma 11% alkoholu, w składzie, poza ww dodatkami, jest: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, cukier Muscovado, chmiel, drożdże. Na ratebeer 97/71 punktów overal/style. Warka do 27/09/2017.


Butelka 330ml, brązowa etykieta na folii, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, firmowy kapsel. Niewielka piana, szybko opadająca do firanki. Barwa prawie czarna, nieprzejrzysta. Piwo pachnie obłędnie - bourbonowa wanilia, czekolada, praliny, ciemny miód, karmel, kawa... W smaku intensywnie słodkie, ponownie wanilia, kakao, trufle, cukier Muscovado, rodzynki, miód, w tle bourbon i lekko pikantne przyprawy. Nieduża, palona goryczka z delikatnie cierpkim posmakiem. Niskie wysycenie, może nie super gęste, ale przyjemnie oleiste i lepkie w odbiorze, ładnie wkomponowany alko.


Ewidentnie #teamslodyczka do kwadratu, z mega intensywną beczką w waniliowej odsłonie. Może odrobinę jednowymiarowe, ale dla mnie dobra rzecz!
Cena: 4,89€

9-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.sirencraftbrew.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz