Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 24 marca 2017

De Dochter van de Korenaar - Mémoire I

Mémoire I z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to pierwsze piwo w bardzo limitowanej serii "Mémoire" (seria piw leżakowanych dłużej niż rok), powstałe na bazie blendu dwóch piw Whiskey Barrel Aged (2nd use whiskey barrels): 1/3 Finesse (Tripel leżakowany 2 lata) i 2/3 L’Ensemble (Barley Wine leżakowany 13 miesięcy). Jest to Old Ale o zawartości alkoholu na poziomie 11% obj., w składzie woda, słód, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 94/88 punktów overall/style, co daje miejsce w Top 50. Warka do grudnia 2018.


Butelka 500ml, biała etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, brak kontry, firmowy kapsel. Piana nietrwała, w zasadzie szybko opada do długo utrzymującej się cienkiej firanki. Barwa miedziana, delikatnie opalizująca. Aromat intensywny, budzi skojarzenia z winem, z drewnem, z czerwonymi owocami, gdzieś w tle nieco wanilii, rodzynek, kandyzowanych moreli... W smaku początkowo dość słodkie, słodowe, karmelowe, po chwili pojawia się lekka winna kwaskowość, ciemne winogrona, suszone owoce. Na finiszu wkracza intensywnie rozgrzewająca whiskey, średnia, pestkowo pikantna goryczka i echa wanilii. Niskie do średniego, drobne wysycenie, lekko oleiste w odbiorze.


Ciekawy trunek, dość ciężki w odbiorze z uwagi na mix słodyczy i winno kwaskowo destylatowych elementów. Dla mnie trochę za dużo whiskey, za dużo wina, za mało suszu, rodzynek...
Cena: 11,59€

7+/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz