Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 6 marca 2017

Stigbergets - GBG Beer Week 2016

GBG Beer Week 2016 to New England IPA, uwarzone w szwedzkim Stigbergets Bryggeri specjalnie na ostatni festiwal GBG Beer Week w Göteborgu. Piwo ma 6,5% obj. alkoholu, jest niepasteryzowane, niefiltrowane, zawiera słód jęczmienny i pszeniczny i to właściwie wszystko, co twórcy o nim piszą. Na ratebeer ocenione na maksymalne 100 punktów overall i tyle samo w stylu, dzięki czemu zajmuje miejsce w w dziesiątce Top 50 IPA na świecie! Butelka z datą do 16/07/17.


Butelka 330ml, kapsel firmowy, brak podanego pełnego składu i parametrów. Średnio i drobno oczkowa piana, nietrwała. Barwa żółta, mętna jak sok. W aromacie cytrusy, głównie pomarańcze i zest z cytryny w towarzystwie mango i ananasa, średnio intensywnie. W smaku o niebo lepiej - bardzo soczyście, owocowo, cytrusowo, lekka owocowa słodkość i kwaskowość, całkiem solidna ale krótka grejpfrutowa goryczka i cierpkość na finiszu. Niskie do średniego drobne wysycenie, mega orzeźwiające w odbiorze.


No to chyba mamy zwycięzcę w kategorii NEIPA, które czaruje głównie w smaku - w kategorii piwa codziennego na równi choćby z takimi tuzami jak Focal Banger, Pacific czy Wheat is the New Hops...
Cena: 3,96€

9/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online www.beergium.com

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz