Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 30 marca 2017

Naparbier - Avant Garde Barley Wine Aged for 18 Months in Red Wine Barrels (Edición 2016)

Barley Wine z hiszpańskiego browaru Naparbier, 18 miesięcy leżakowane w dębowych beczkach po czerwonym winie (Quercus rubra - amerykański dąb czerwony), wydane w ekskluzywnej serii Avant-Garde edycja 2016. Wino jęczmienne o zawartości alkoholu na poziomie 12% obj., goryczce 60 IBU, uwarzone z wody, słodu, chmielu i drożdży górnej fermentacji. Na ratebeer 98 punkty overall i 95 style.


Stylowa beczułkowata butelka o pojemności 330ml, elegancka etykieta, firmowy kapsel, skąpe informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana niewielka, nietrwała. Barwa miedziana, opalizująca. Aromat przyjemnie karmelowy, rodzynkowy, figowy, w tle kandyzowane owoce i odrobina wanilii. W smaku sporo słodyczy, suszonych owoców, melasy, troszkę kwaskowych nutek czerwonego wina, nawet delikatne taniny. W posmaku lekki rozpuszczalnik i wanilia. Goryczka nieduża, pestkowa, cierpka, niskie wysycenie, oleista, syropowa faktura, rozgrzewający, likierowy alkohol.


Bardzo ciekawa propozycja, chyba jedno z lepszych Avant Garde, dla mnie tuż za wersją 2013. Na minus jakaś denaturowa czy rozpuszczalnikowa nutka w 3cim, aczkolwiek sam alkohol nie przeszkadza.
Cena: 21,60zł

8,5/10pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
naparbier.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz