Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 20 lutego 2017

Préaris - Grand Cru 2015 Whiskey Barrel Aged

Préaris Grand Cru 2015 Whiskey Barrel Aged to Quadrupel, uwarzony w w De Proef Brouwerij dla kontraktowców z Vliegende Paard Brouwers. Trunek leżakowany 12 miesięcy w dębowych beczkach po Jack Daniel's Tennessee Whiskey, refermentowany w butelkach. Zawartość alkoholu na poziomie 10% obj., w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, cukier, przyprawy. Na ratebeer oceniony na 94 punktów ogółem i 81 w stylu. Data do 06/01/19.


Zielona butelka 375ml, brązowo złoto biała etykieta, korek z drucikiem, niepełne informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana obfita, całkiem trwała. Barwa mahoniowa, klarowna. Na pierwszym planie w aromacie dębina, bourbonowa, słodka wanilia, akacja i lekki kokos, do tego trochę rodzynek, winogron i kandyzowanych moreli, całość zakończona ziołowym muśnięciem. W smaku sporo słodyczy, suszonych owoców, karmelu, wanilii. Piwo nie jest gęste, raczej rzadkie, choć pełne i wyklejające, w odczuciu szorstkie, z migdałową, niedużą goryczką, średnim, nieco za wysokim wysyceniem i wyraźnym, bourbonowym alkoholem, na szczęście przyjemnym.


3 klasy lepiej niż wersja podstawowa, a z drugiej strony (choć beczka intensywnie oddała swoje walory), nie jest tak dobrze, jak w wersji BBA, głównie przez alkohol i zbyt rzadką fakturę.
Cena: 10,89€

8,5/10 pktZakupione w belgijskim w sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz