Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 17 stycznia 2017

Alvinne - Cuvée Sofie

Cuvée Sofie z serii Alvinne Oak Collection, uwarzone w belgijskim Brouwerij Alvinne, to Blond Sour Ale - kwaśne, mocne piwo górnej fermentacji, warzone przy użyciu dzikich drożdży Morpheus, dodatkowo 6 miesięcy leżakowane w dębowych beczkach po czerwonym winie - Bourgogne / Bordeaux Barrel Aged (Phi w wersji BA). Piwo zawiera 8% obj. alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel z własnych plantacji browaru, drożdże. Na ratebeer ocenione na 90 punkty ogółem i 52 w stylu. Data przydatności do października 2021.


Buteleczka 330ml, skromna kremowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, złoty goły kapsel. Piany praktycznie brak. Barwa różowo żółta, mętna. W intensywnym aromacie kwaśne nuty czerwonego wina, porzeczek, agrestu, starego drewna... W smaku kwaśno słodko - jest solidna octowa kwaśność, jest wino, jest dębina w postaci słodkiego, waniliowego posmaku, taniny, skóra... Wysycenie niskie do średniego, goryczki brak, alkohol niewyczuwalny.


W porównaniu do wersji czystej, nie BA, piwo jest słodsze i kwaśniejsze jednocześnie, mniej tu nut dzikich, pojawiają się za to słodkie akcenty beczki.
Cena: 4,98€

8/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.alvinne.be

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz