Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 14 stycznia 2017

Alvinne - Phi

Phi z serii Alvinne Sour Collection, uwarzone w belgijskim Brouwerij Alvinne, to Blond Sour Ale - kwaśne, mocne piwo górnej fermentacji, warzone przy użyciu dzikich drożdży Morpheus. Piwo zawiera 10% obj. alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel z własnych plantacji browaru, drożdże i jest to bazowe piwo do Cuvée Sofie (jak i w następstwie do Cuvée Freddy). Na ratebeer ocenione na 76 punkty ogółem i 33 w stylu. Data przydatności do września 2019.


Buteleczka 330ml, skromna kremowa etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, złoty goły kapsel. Piana niewielka, sycząca, szybko znika prawie do zera. Barwa żółto złota, mętna, intensywnie bąbelkująca. Aromat kwaśny, lekko dziki, taniczny - niedojrzałe winogrona, biała porzeczka, agrest, sok z cytryny, troszkę starej skóry, starego drewna... W smaku podobnie, dość kwaśne, cytrynowe, z niedużymi akcentami jogurtowymi i dzikimi oraz delikatnie słodkim posmakiem słodowym i mineralnym. Wysoko wysycone, lekko cierpkie w odbiorze, ładnie ukryty alkohol.


Kolejny udany kwas od Alvinne w ich Sour Collection, duże uznanie za tak piękne schowanie 10% ABV - to się pije jak jakiegoś berlinera 4-5 procentowego...
Cena: 1,81€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.alvinne.be

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz