Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 4 stycznia 2017

Mikkeller - Beer Hop Breakfast

Beer Hop Breakfast, z duńskiego Mikkellera, to Black India Pale Ale z dodatkiem kawy (odmiany Idido i lysristet z Coffee Collective), chmielone amerykańskim Simcoe oraz Columbus, warzone w norweskim Lervig Aktiebryggeri. Zawartość alkoholu na poziomie 7,5% obj., brak danych o ekstrakcie i IBU. W zasypie słód jęczmienny, owies, chmiel, kawa (1%) drożdże górnej fermentacji. Piwo ma 99 punktów ogółem i maksymalne 100 w stylu na ratebeer, dzięki czemu zajmuje 6 miejsce w Top 50! Data ważności do 10/10/2026 roku.


Butelka 330ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie, kapsel srebrny, golas. Samo piwo leje się prawie czarne, nieprzejrzyste, z bardzo trwałą i obfitą pianą. W aromacie intensywny świerk, żywica, do tego kawa i w tle czekolada. W smaku półwytrawne, lekko szorstkie, popiołowe - powtórka tego co w aromacie, jest odrobina słodyczy, wyraźna goryczka, i cała masa iglaków w towarzystwie kawy i prażonego ziarna. Wysycenie średnie do niskiego, pełne, gładkie od płatków owsianych w odbiorze.


Fajne piwo z uwagi na pełnię, intensywność i kawę. Jak bym miał porównać to piwo leży gdzieś pomiędzy Black Maria i Black Malts & Body Salts.
Cena: 22,40zł

8,5/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
shop.mikkeller.dk
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz