Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 30 grudnia 2016

Kees - Top Of The Morning

Top Of The Morning z holenderskiego Brouwerij Kees, to Imperial Stout - ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, w tym przypadku warzone z dodatkiem kawy i płatków owsianych. Alkohol 11% obj., goryczka 55 IBU, w składzie, poza ww dodatkami: woda, słód karmelowy, czekoladowy, amerykański chmiel Summit, drożdże. Na ratebeer piwo ocenione na 98 punktów ogółem i 81 w stylu. Data przydatności do 12/2020.


Butelka 330ml, beżowo czarno biała etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana brązowa, drobna, nieduża. Kolor czarny, nieprzejrzysty. W aromacie nie trudno się domyślić - kawa na pierwszym planie, do tego kakao, praliny, paloność i budyń czekoladowy. W smaku słodkie, czekoladowe, rumowe, jagodowe, kawa bardziej cappuccino, w posmaku espresso i tytoń. Goryczka średnia, palona. W odczuciu wyklejające, dość gęste, lekko rozgrzewające.


Bardzo udane piwo, choć do pełni szczęścia troszkę przeszkadza mi lekka kwaskowa nuta w typie ciemnych owoców (śliwka, jeżyna) i mocnej kawy, bardziej pasująca do Porteru Bałtyckiego niż RISa.
Cena: 2,97€

8/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz