Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 30 kwietnia 2016

White Pony - Jack Sheep (Jack Daniels Reserva 2015)

Jack Sheep (Jack Daniels Reserva 2015) z włoskiego White Pony Microbirrificio, wydany w serii Barrel Aged Collection a uwarzony w belgijskim brew pubie 't Gaverhopke, to ich Imperial Stout Black Sheep, leżakowany w świeżych dębowych beczkach po Jack Daniel's Tennessee whiskey. Zawartość alkoholu dochodzi tu do 11% obj., goryczka 45 IBU. W składzie mamy miedzy innymi słód pilzneński, pale, cara, słód palony oraz angielskie chmiele i belgijskie drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer dopiero kilka ocen. Data przydatności do spożycia to 30 maj 2020 roku.


Buteleczka bączek 330ml, kapsel czarny, podstawowe informacje na etykiecie (brak danych o ekstrakcie czy rodzajach chmieli). Piękna, obfita i drobna piana, bardzo trwała i pięknie zdobiąca szkło. Barwa prawie czarna, nieprzejrzysta, z brązowymi refleksami. Aromat intensywny, RISowy (czekolada, kawa, paloność) i beczkowy (wanilia, dębina, porto), z przewagą tego drugiego. W smaku półsłodki, palony, tytoniowy. Po chwili przebija się szwajcarska czekolada, marcepan, likier waniliowy i rodzynki. Goryczka średnia, taninowa. Alkohol obecny, nieco za wysoki w odczuciu. Wyraźny popiół w afterteasie. Wysycenie średnie do niskiego, treściwe, pełne, ale nie gęste, nie oleiste.


Ogólnie podsumować można tak - piękny zapach i nienadążający za nim smak. Odrobinę mało gęste i zbyt alkoholowe, obłędnie pachnące i tak samo wyglądające piwo. Chyba warto poleżakować do tego 2020 roku.
Cena: 5,00

7,5/10 pkt





Zakupione w Belgii w Bierhalle Deconinck: www.bierhalledeconinck.be

Browar:
www.whiteponymicrobrewery.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz