Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 3 listopada 2015

Jan Olbracht - Piotrek z Bagien Pumpkin Ale

Pumpkin Ale z browaru Jan Olbracht Rzemieślniczy, wydany w serii Piotrek z Bagien, uwarzony z dodatkiem dyni, specjalnie na Święto Halloween. Jest to niefiltrowane, pasteryzowane piwo górnej fermentacji o zawartości alkoholu na poziomie 4,7% obj., ekstrakcie 12,5% wag. i goryczce 26 IBU. Z chmieli użyto czeski Saaz oraz amerykańskie Simcoe, Mosaic, Calypso. W zasypie słody pale ale, monachijski II, chateau special B i płynne drożdże Wyeast Belgian Ardennes 3522. Oczywiście dodano miąższ i pestki dyni.


Butelka 500ml, metalizowana etykieta z kompletem informacji o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana średnio obfita, nietrwała. Barwa bursztynowo czerwona, mętna. W aromacie sporo fenoli, goździki, czerwony pieprz, zioła, jest też jakiś mdły zapach kojarzący się z eukaliptusem, syropem na kaszel, syropem klonowym (czy to sprawka chmielu Calypso i dyni?), w tle odrobina przejrzałych cytrusów... W smaku bardzo podobnie, jest lekka karmelowa słodycz, sporo goździków, przypraw korzennych, piwo przypomina wręcz zimnego grzańca. Goryczka powyżej niskiej, pestkowa, długa. Nasycenie średnie do niskiego, treściwsze niż wskazywałby ekstrakt, pikantno imbirowe w afterteasie.


Niezłe dyniowe piwo na Halloween, choć dla mnie zbyt przyprawowy. No i dyni tu jak na lekarstwo :)
Cena: 8,60zł

7/10 pkt





Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.browarolbracht.pl
www.facebook.com/pages/Jan-Olbracht-Browar-Rzemie%C5%9Blniczy 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz